Aktualności

Witam wszystkich zbłąkanych wędrowców i tych, którzy powracają na tę stronę. Jeżeli macie ochotę zobaczyć dzisiejsze Kiełpino, zapraszam do odwiedzin. Na tej stronie, znajdziecie wiadomości o tym co ciekawego działo się ostatnio. Starsze wydarzenia opisane są w Archiwum, kilka informacji o dawnych czasach i linki do różnych stron gdzie można ich poszukać znajdziecie w Historii. Zapraszam także na fotowycieczke po Okolicy a także do obejrzenia zdjęć autora tej strony.


Tegoroczny wieniec jest symbolem Roku Miłosierdzia Bożego. Nadano mu kształt serca z cierniową koroną. Został zwieńczony charakterystycznymi płomieniami przy krzyżu.

Wieniec zdobył uznanie jurorów w konkursach. Na Dożynkach Wojewódzkich w Barzkowicach uzyskał wyróżnienie w konkursie na najładniejszy wieniec, natomiast podczas Dożynek Gminnych 3 września 2016 r. w Drawnie zajął I miejsce. Wszystkich chętnych zapraszam także do obejrzenia telewizyjnej relacji z tego wydarzenia.Rozpoczęły się żniwa, zatem pora pomyśleć o radosnym podsumowaniu zbiorów. Jak co roku w Kiełpinie przygotowuje się wieniec o którym będzie się mówiło we wszystkich domach. Jak będzie wyglądał w 2016 roku? Zaangażowani w przygotowania już widzieli projekt. Teraz trzeba wybrać dużo dobrego materiału do wicia wieńca zatem wszystkich którzy mają chwilę wolnego czasu można spotkać codziennie po 17 w umówionym miejscu. 

Jest koniec lipca 2015 roku. Nie wiem czy to efekt wieczornego spaceru czy też tego co zobaczyłem przez ostatnie dni. Nachalnie wciskają się myśli o przemijaniu. Odchodzą z naszego otoczenia ludzie, znikają rzeczy, rozsypują się zabytki. Szkoda że coraz mniej aktualny staje się przewodnik po okolicy. Giną wspominane w nim stary wiąz i dęby, pomniki przyrody nazwane imieniem wybitnego przyrodnika prof. Władysława Szafera.


Dnia 05.06.2010r. w Kiełpinie odbył się „Festyn rodzinny” zorganizowany przez dzieci pod nadzorem opiekuna świetlicy, Radnego oraz Sołtysa. Przygotowano kilka atrakcji i nawet pogoda stanęła na wysokości zadania obdarowując nas pięknym słońcem. Dzieci przedstawiły kilka scenek o tematyce rodzinnej oraz zaprezentowały wspaniały występ taneczny. Rodzice wykazali zaangażowanie w przygotowaniu poczęstunku oraz pieczeniu kiełbasek. W trakcie odbyły się konkursy z udziałem rodzin. Tego dnia mogliśmy w tak niewielkiej miejscowości skorzystać z miłych chwil w gronie rodzin, za które serdecznie dziękujemy dzieciom, organizatorom, sponsorom i wszystkim uczestnikom. 

Edyta Milewska 

foto Karol Serdakowski

Więcej w Archiwum …